Wędrownicza przygoda trwa – wędrownicy na trasach

Już trzeci dzień trwajWatra wędrowniczaą wędrówki na terenie całej Polski w ramach Wędrowniczej Watry 2015. Wędrownicy mierzą się z wyzwaniami na ośmiu różnych trasach – pokonują dystans pieszo, rowerami, kajakami.

Realizują także program specjalny przygotowany przez komendy: witają dzień na nadmorskich plażach, integrują się przy wieczornych ogniskach, a nawet biorą udział w całych grach fabularnych. Na patrole czekają także dni służby – jest to okazja do podjęcia działania na rzecz środowiska lokalnego. Aby program realizowany na zlocie był na najwyższym poziomie, ekipy będą miały również okazję do przetestowania swoich zajęć jeszcze podczas trwania wędrówek.

Tymczasem na terenie zlotu komenda wraz z 30-osobową grupą IST przygotowuje biwaki dla uczestników oraz miejsca programowe. Niebawem zjadą się także ekipy organizujące kawiarenki – w tym roku wieczorami będzie można spędzić aktywnie czas w kawiarence Ino-falówka, Równonoc, Akademickiej oraz „Na Tropie”.

Już za dwa dni wszyscy uczestnicy skierują swoje korki do „Pólka”, na terenie którego zapłonie watra inaugurująca początek zlotu.

Bądź na bieżąco!

Źródło: zhp/Monika Kubacka