Wędrownicza watra oficjalnie otwarta

BliskoOtwarcie wędrowniczej Watry 600 uczestników Wędrowniczej Watry zgromadziło się wokół ogniska, by wspólnie otworzyć tegoroczne to niezwykłe wydarzenie. Patrole, które od piątku uczestniczyły w wędrówkach po całej Polsce, zjechały się do Pólka w woj. kujawsko-pomorskim, aby do niedzieli brać udział w zajęciach przygotowanych przez siebie nawzajem oraz przez specjalnie zaproszonych instruktorów i gości spoza ZHP.

To jak wykorzystacie swoje sekundy zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Dlatego też tegoroczna Watra odbywa się pod hasłem Czas działać! Nie zmarnujcie żadnej sekundy, bo to co tu się wydarzy już nigdy się nie powtórzy. – tak organizatorzy przywitali uczestników Watry.

Wędrownicy, podczas wędrówek zmierzyli się z wyzwaniami na ośmiu różnych trasach – pokonali dystans pieszo, rowerami czy kajakami. Zrealizowali także program specjalny przygotowany przez komendy tras: witali dzień na nadmorskich plażach, integrowali się przy wieczornych ogniskach, a nawet brali udział w grach fabularnych. Patrole wypełniły służbę na rzecz lokalnego środowiska, po których wiódł ich watrowy szlak. W Watrze uczestniczą także patrole skautów z Hiszpanii, Białorusi i Rosji.

Od jutra wędrownicy będą uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez siebie nawzajem oraz przez specjalne zaproszonych instruktorów i gości spoza ZHP.

Śledź na bieżąco wydarzenia podczas Wędrowniczej Watry 2015

Źródło: zhp.pl/Monika Kubacka