Co zabrać na biwak lub obóz?

Zastanawiasz się jakie rzeczy musisz zabrać na biwak lub obóz? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, dzięki któremu zabierzesz wszystko co niezbędne!

Sztuka pakowania plecaka poleganie nie tylko no umieszczeniu w plecaku wszystkich potrzebnych rzeczy, ale przede wszystkim na odpowiedniej kolejności pakowania ich oraz równomiernym rozłożeniu ciężaru. Jeśli nie posiadamy plecaka ze stelażem, to należy pamiętać, że od strony pleców układamy rzeczy miękkie (ubranie), a dopiero na takim podkładzie układamy rzeczy twarde (np. żywność w pojemniku, przybory do mycia i czyszczenia). Rzeczy cięższe umieszczamy jak najbliżej pleców, w dolnej części plecaka. Uwaga – kubek ma być spakowany do środka, a nie zwisać z troków za ucho! Nic nie może nam dyndać podczas marszu!

Więcej informacji w zakładce: Co zabrać na biwak lub obóz